Co to, to wszystko?

awno, dawno temu, w 2004 roku powstał projekt o nazwie Drach Tales. Jest to satyryczna sztuka osadzona w mrocznych realiach fantasy, silnie inspirowana systemem Warhammer Fantasy Role Play, ale nawiązująca również do szeroko pojętej fantastyki w ogóle, jak i utworów literatury spoza tego kanonu, baśni, opowiadań. Materiały prezentowane na stronie są całkowicie autorskie. Pierwszych kilkanaście aktów pisałem w latach 2004-2010 i obecnie zostały przeze mnie zremasterowane i przetłumaczone na język angielski. Ilustracje, które tu znajdziecie, zostały wykonane na zamówienie przez utalentowanych artystów z całego świata. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że w żadnym razie nie jest to oficjalny materiał do Warhammer Fantasy Role Play, ani też nie ma nic wspólnego z Games Workshop, Cubicle 7, ani innymi wydawcami, którzy mają prawa do Warhammera. Oczywiście gorąco zachęcam do zaznajomienia się z WFRP i jego obecną wspaniałą czwartą już edycją. Będę publikował na łamach tego serwisu fanowskie materiały do tego systemu.

Pierwotnie, materiały były publikowane na innej stronie wykonanej w html’u i szeroko komentowane na kanale irc #curse. Jeżeli jesteś czytelnikiem z tych wspaniałych czasów, zgłoś się do mnie. Czeka na Ciebie ekstra koszulka Drach Tales.

Zamek Drachenfels i jego niesławny właściciel Hrabia Konstant Drachenfels, przedstawiony w mojej sztuce, różną się od tych z WFRP. Zawsze uważałem, że Zamek, jak i jego mieszkańcy są pełni niewykorzystanego potencjału.

Drach Tales to komediowa wizja zamku mrocznego, znudzonego swą długowiecznością, wszechpotężnego czarnoksiężnika. Jest to również satyra na wszelkiej maści awanturników i bohaterów graczy, a także związane z nimi stereotypy, które dobrze znają wszyscy Mistrzowie Gry.

Mam nadzieję, że każdy z czytelników odnajdzie coś wesołego dla siebie, a być może również znajdzie tu odniesienia do już rozegranych sesji lub źródło inspiracji dla przyszłych. Waszym przewodnikiem po Zamku będzie Wilhelm, demoniczny sługa Hrabiego Konstanta Drachenfelsa.

Zamieszczone na stronie materiały są darmowe, ale pamiętaj, że objęte są ochroną praw autorskich. Kradzież moich materiałów jest dodatkowo obłożona klątwą śmierdzących stóp. Ostrzegałem.

Zapraszam!