Przygody Drach Tales: Ta mała świnka poszła do Buchendorfu

iło mi poinformować, że właśnie zakończyłem prace nad swoją pierwszą przygodą do WFRP 4ed. Ta mała świnka poszła do Buchendorfu to przygoda dla początkujących postaci, optymalnie dopiero rozpoczynających swoje podróże w Starym Świecie.

Przygoda rozpoczyna się w Ubersreiku w gospodzie Prosiaczek. Jest to nowa lokalizacja, której nie znajdziecie w Przewodniku po Ubersreiku. Właściciel Prosiaczka, halfling Tori otrzymuje niepokojącą wiadomość z Buchendorfu od swojego brata i dostawcy w jednej osobie. Brat nagle zachorował, ogród warzywny równie nagle zmarniał, a zwierzęta pozdychały.

Jeśli Bohaterowie zdecydują się pomóc, wyruszą w podróż do pobliskiego Buchendorfu, gdzie nieszczęścia dotknęły nie tylko brata Toriego, ale również pozostałych mieszkańców wioski. Wielu z nich zbiegło, a nieliczni pozostali zmagają się z własnymi nieszczęściami.

Ta mała świnka poszła do Buchendorfu to dobra przygoda dla drużyny graczy, która nigdy nie rozegrała jeszcze wspólnej sesji. Stanowi dobry pretekst do zbudowania drużyny z nieznajomej bandy awanturników. Gdy to się już wydarzy, przygoda ta może być preludium dla kampanii dotyczącej złowrogich Oghamów, którymi usiane są okolice Ubersreiku.

Oghamy pojawiają się w Przygodach w Ubersreiku w Gdyby wzrok mógł zabijać i Szaleńcach z Gotheim. Zwłaszcza ta druga przygoda jest tu godna uwagi. Gotheim leży nieopodal Buchendorfu. Wydarzenia z Gotheim zyskują dużo więcej sensu i możliwości rozwoju fabularnego, gdy połączy się je z przygodą, którą właśnie Wam prezentuję.

Przygoda dostępna jest do nieodpłatnego pobrania w dziale Download. Zapraszam do lektury.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments